Druhý největší ostrov Filipín zasáhlo zemětřesení o síle 6,8 Richterovy stupnice

Filipínský ostrov Mindanao v pátek zasáhlo zemětřesení o síle 6,8 Richterovy stupnice, podle agentury Reuters to oznámilo tamní bezpečnostní centrum (Pacific Tsunami Warning Center), které zároveň upozornilo na možný vznik vlny tsunami.

Mindanao (Filipíny) (Aktualizováno: 23:59 28. 4. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americká vědeckovýzkumná vládní agentura později upřesnila a snížila sílu zemětřesení ze 7,2 na 6,8 stupňů Richterovy škály. Zemětřesení bylo změřeno v hloubce 10 kilometrů, 68 kilometrů jižně od města General Santos.

Filipíny v dubnu už zásáhla dvě zemětřesení o síle 5,9 a 5,6 stupňů Richterovy škály. V této oblasti se střetávají podmořské tektonické desky a otřesy jsou tak zde poměrně časté.

Ostrov Mindanao v roce 2011 zasáhly velké bleskové záplavy, při kterých zemřelo více než 700 lidí. Mindanao má rozlohu 94 631 km² a žije na něm podle údajů z roku 2000 celkem 16 825 000 obyvatel, uvádí to Wikipedie.

rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme