Dzurindova delegace vážně havarovala v Jugoslávii

Slovenská delegace vedená premiérem Mikolášem Dzurindou havarovala v Jugoslávii. K vážné nehodě došlo při cestě z Bělehradu do Vojvodiny, když se několik doprovodných vozů z premiérovy kolony srazilo s protijedoucím vozidlem. Vůz slovenského premiéra Mikoláše Dzurindy v kolizi zapojen nebyl, ministerský předseda se ale rozhodl přerušit cestu a vrátit se do vlasti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Druhý den pracovní návštěvy premiéra Mikoláše Dzurindy s členy jeho kabinetu a silnou podnikatelskou skupinou měl pokračovat návštěvou Noveho Sadu, kde žije asi 65tisícová slovenská komunita. Krátce po osmé hodině při odjezdu z Bělehradu se však kolona dostala do kolize s osobním automobilem Mercedes s jugoslávskou poznávací značkou, který se snažil předjíždět kamiony v protijedoucím směru. Bilancí nehody jsou dva lidské životy, jedním z mrtvých byl člen slovenské delegace, pracovník ministersta hospodářství. Čtrnáct lidí bylo zraněno a momentálně jsou hospitalizováni ve vojenské nemocnici v Bělehradě, čtyři z nich mají těžká zranění.

Martin Hromádka, Nora Gubková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme