Eurobarometr zjišťoval názory na rozšíření EU

S optimismem i obavami hledí občané Evropské unie na přijetí nových členů. Ukázal to poslední průzkum s názvem Eurobarometr. Občané na západě se podle šetření domnívají, že rozšíření posílí roli Evropské unie ve světě a prospěje stabilitě kontinentu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak uvádí bruselský zpravodaj Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu Milan Fridrich, z plánovaného přijetí nových členů do Unie nejsou příliš nadšeni lidé v bohatých zemích, jako je Dánsko, Nizozemí, Německo či Rakousko. Více než 62 procent z nich má obavy, že budou muset více přispívat do společného rozpočtu, protože noví členové patří mezi chudší země. Naopak nadpoloviční většina občanů států, které dostávají mohutnou finanční pomoc z Bruselu, jako je Portugalsko, Irsko nebo Španělsko, paradoxně rozšíření Unie podporuje. A to přesto, že noví členové jim odčerpají peníze z rozvojových fondů pro chudé regiony.

Milan Fridrich, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme