Evropská unie hrozí sankcemi proti Zimbabwe

Zastavte násilí a vytvořte vládu národní jednoty! Tuto výzvu adresovalo francouzské předsednictví jménem Evropské unie současnému vedení Zimbabwe. Unie také pohrozila přijetí opatření proti těm, kteří násilí v zemi podněcují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlajky Evropské unie | Foto: Evropská komise

Evropská unie vyzývá zimbabwské politiky k vytvoření vlády národní jednoty. Zároveň ale upozorňuje, že Brusel uzná jen takový kabinet, který respektuje vůli lidu vyjádřenou ve volbách na konci března.

V těch, jak se ukázalo, vyhrálo Hnutí pro demokratickou změnu opozičního předáka Morgana Tsvangiraje. Podle prohlášení vydaného francouzským předsedictvím Unie musí tyto výsledky sloužit jako základ politického urovnání situace v Zimbabwe.

Evropská unie také vyzvala k okamžitému zastavení veškerých forem násilí v této zemi a vládě prezidenta Roberta Mugabeho vzkázala, že uplatní příslušná opatření proti těm, kdo násilí provokují. A to při nejbližší možné příležitosti.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme