Hladiny stoupají i v Polsku

Voda způsobuje stále větší problémy obyvatelům jižního Polska. Hladiny řek začaly ale stoupat i v severněji položených vojvodstvých. Povodňový poplach byl vyhlášen v celém Svatokřížském vojvodství. Voda zaplavila některé silnice vedoucí do správního střediska oblasti města Kielce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Od okolního světa bylo na několik hodin odříznuto i město Nowy Sadz v malopolském vojvodství, kde se z břehů vylily přítoky řeky Dunajec. Po vzestupu hladiny Odry se pro vyhlášení povodňového poplachu rozhodly i úřady v dolnoslezské metropoli Wroclawi. Nad kritickou úroveň se zvedla hladina Visly na předměstí Krakowa. Škody způsobené povodní se jen v dosud nejvíce postiženém Malopolském vojvodství odhadují na 250 miliónů zlotých, tedy asi 2 a půl miliardy korun. Počet obětí vodního živlu v jižním Polsku už stoupl na 9. O finanční pomoci pro postižené ze zaplavených oblastí jedná polský kabinet. Organizace Polská humanitární akce zahájila peněžní a věcné sbírky pro oběti povodní.

Markéta Kaclová, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme