Hladiny stoupají i v Polsku

Voda způsobuje stále větší problémy obyvatelům jižního Polska. Hladiny řek začaly ale stoupat i v severněji položených vojvodstvých. Povodňový poplach byl vyhlášen v celém Svatokřížském vojvodství. Voda zaplavila některé silnice vedoucí do správního střediska oblasti města Kielce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Od okolního světa bylo na několik hodin odříznuto i město Nowy Sadz v malopolském vojvodství, kde se z břehů vylily přítoky řeky Dunajec. Po vzestupu hladiny Odry se pro vyhlášení povodňového poplachu rozhodly i úřady v dolnoslezské metropoli Wroclawi. Nad kritickou úroveň se zvedla hladina Visly na předměstí Krakowa. Škody způsobené povodní se jen v dosud nejvíce postiženém Malopolském vojvodství odhadují na 250 miliónů zlotých, tedy asi 2 a půl miliardy korun. Počet obětí vodního živlu v jižním Polsku už stoupl na 9. O finanční pomoci pro postižené ze zaplavených oblastí jedná polský kabinet. Organizace Polská humanitární akce zahájila peněžní a věcné sbírky pro oběti povodní.

Markéta Kaclová, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme