Howard Dean zřejmě prohraje další stát

Spojené státy dnes zažijí další souboj mezi demokratickými kandidáty na post prezidenta. Jednotliví uchazeči budou tentokrát usilovat o přízeň voličů ve státě Wisconsin - i zde je hlavním favoritem dosavadní lídr John Kerry, který se už považuje za jasného vítěze a zároveň vyzyvatele George Bushe. Naopak mračna se mezitím stahují nad ještě před měsícem nejvážnějším favoritem na demokratickou nominaci Howardem Deanem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

John Kerry | Foto: EPA

Bývalý guvernér státu Vermont má okolo sebe skupinu věrných příznivců, kteří chtějí, aby v boji o nominaci pokračoval i po dnešní pravděpodobné prohře ve Wisconsinu. K tvrdému jádru jeho fanoušků ale už nepatří šéf jeho kampaně Steve Grossman, který oznámil úmysl přejít do týmu Johna Kerryho. Ten má dnes šanci ve Wisconsinu získat na svou stranu patnáctý stát a více než na stranické rivaly směřuje už své útoky přímo na George Bushe.

Žena, která byla považována za Kerryho milenku, nařčení odmítla. Stanice Fox News poznamenala, že pro Kerryho volí lidé hlavou, zatímco pro mladšího a výmluvného právníka z Karolíny Johna Edwardse volí srdcem.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme