Iráckému premiéru zřejmě hrozil v Německu atentát

Premiér irácké prozatímní vlády Ajád Aláví se měl v Německu, kde je na návštěvě, zřejmě stát terčem atentátu. V síti německé policie uvízli tři podezřelí Iráčané. Podle zajištěných stop muži pravděpodobně patří k islámské extremistické skupině Ansar Islám, velmi blízké Bin Ládinově teroristické síti Al-Káida.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ajád Aláví | Foto: EPA

Jednotky speciálního nasazení provedly dnes bleskové domovní prohlídky hned ve třech německých městech, v Berlíně, Stuttgartu a Augsburku. Podle Nejvyššího státního zastupitelství byli zadrženi tři podezřelí, příslušníci islamistické teroristické skupiny Ansar Islám.

Tato extremistická skupina je zodpovědná za řadu teroristických úderů v Iráku a v samotném Německu má asi 100 stoupenců.

Aláví se dnes v Berlíně sešel s kancléřem Schröderem i ministrem zahraničí Fischerem. Irácké vedení spoléhá na Německo, že zabrání např. další americké vojenské ofenzívě v Iráku. Berlín navíc dnes přislíbil Bagdádu výraznou ekonomickou pomoc.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme