Islamisté na severu Sinajského poloostrova unesli čtyři civilisty, dva z nich zabili

Na severu Sinajského poloostrova unesli stoupenci Islámského státu čtyři civilisty, které obvinili ze spolupráce s egyptskou armádou. Nejméně dva z nich stoupenci zabili. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na bezpečnostní složky Egypta. Národnosti unesených zatím nejsou známy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bojovník teroristické sítě Islámský stát (ilustrační snímek). | Foto: VICE News | Zdroj: Repro YouTube

Islamisté v pondělí ve městě Rafáh unesli a umučili jednoho muže, kterého vinili ze spolupráce s armádou. Tři další muže kvůli údajné spolupráci s armádou unesli v Rafáhu v sobotu na tržišti. Tělo jednoho z nich policie našla, další dva jsou stále nezvěstní. Agentuře AP to řekli lidé, kteří nechtěli sdělit své jméno, protože nebyli oprávněni mluvit s novináři.

Islamisté na severu Sinaje své útoky v posledních týdnech znásobili. Jejich obětí se tento měsíc stalo sedm koptských křesťanů.

Radikálové v Egyptě zesílili svou činnost v roce 2013 po svržení prezidenta Muhammada Mursího, který byl zvolen za islamistické Muslimské bratrstvo. Egyptské úřady přičítají odpovědnost za zabití stovek policistů a vojáků na Sinajském poloostrově teroristické organizaci Sinajská provincie, jejíž členové v listopadu 2014 přísahali věrnost vůdci IS abú Bakrovi Bagdádímu.

Sinajská provincie minulý týden zveřejnila video, ve kterém hrozí, že znásobí své útoky na křesťany. Skupina ve videu vyměnila své dosavadní logo za nové, ve kterém je místo "Sinajská provincie" nápis "Islámský stát v Egyptě".

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme