Itálie hlásí už přes 30 tisíc nakažených, mrtvých je 2503 a plně zotavených 2941

V Itálii už se novým koronavirem nakazilo celkem 31 506 lidí, oproti pondělí se tak počet infikovaných zvýšil o 2989. Informoval o tom v úterý šéf civilní ochrany Angelo Borrelli. Podle agentury Reuters je ale denní nárůst počtu případů infekce o 12,6 procenta nejmenší od 21. února. Za uplynulých 24 hodin zemřelo 345 lidí, kterým byla diagnostikována nemoc COVID-19, celkem je v zemi mrtvých už 2503.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jindy přeplněné ulice v Římě v těchto dnech zejí prázdnotou | Foto: Eric Vandeville | Zdroj: Reuters

Podle Borelliho se k úterý z nemoci plně zotavilo 2941 lidí, oproti pondělku tak přibyly téměř dvě stovky vyléčených. Stoupl však také počet pacientů s koronavirem, kteří jsou kvůli závažnému průběhu na jednotkách intenzivní péče. V pondělí bylo v takto vážném stavu 1851 lidí, nyní je to už 2060 osob.

Nejvážnější situace je i nadále v regionu Lombardie, kde úřady hlásí 16 220 nakažených a 1640 mrtvých. Počet obětí se tak tady od pondělí zvýšil o 220. Lombardské nemocnice, které se starají o 879 pacientů s koronavirem na jednotkách intenzivní péče, navíc hlásí, že už nemají žádná další lůžka pro lidi, kteří potřebují podporu dýchacích přístrojů, a nemocné tak převážejí do sousedních regionů.

Po nákaze koronavirem zemřeli také dva poštovní úředníci z provincie Bergamo, odbory proto vyzvaly vládu, aby nařídila uzavření všech poboček pošty v celé zemi.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme