Italský ostrov Lampedusa čelí novému náporu uprchlíků z Afriky

V noci na dnešek připlulo na sicilský ostrov Lampedusa 11 plavidel s téměř tisícovkou migrantů. Další lodi jsou už na cestě z Tuniska k evropským břehům. Italské úřady se obávají nárůstu ilegální migrace přes Středozemní moře v souvislosti s pádem severoafrických diktatur.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Italská pobřežní stráž zachytila loď s běženci ze severní Afriky u ostrova Lampedusa | Zdroj: ČTK

Kolem jednoho tisíce migrantů se vylodilo v noci na dnešek a brzy ráno v sicilském přístavu ostrova Lampedusa. Jedná se většinou o Tunisany, kteří chtějí v Evropě nalézt práci.

Mezi migranty byla také německá občanka s dcerou. Rozvedená žena nedostala vízum, aby mohla opustit Tunisko spolu s dcerou, a tak za úplatu a po týdnech čekaní nalezla místo na člunu s migranty.

Ministerstvo vnitra přepraví v nejbližších hodinách migranty z přeplněného centra na Lampeduse na Sicílii a na pevninu. Další plavidla s migranty jsou už na cestě, přestože povětrnostní podmínky na moři jsou poměrně nebezpečné.

Vědunka Lunardi, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme