Izrael kvůli útokům znovu zablokoval přechody do Gazy

Izrael dnes ráno znovu zavřel nákladní přechody do palestinského pásma Gazy. Reaguje tak na další raketový útok, při kterém střela odpálená z Gazy dopadla nedaleko izraelského města Sderot. Mezi Izraelem a ozbrojenci v Gaze platí už třetí týden příměří, podle kterého má Izrael uvolnit blokádu Gazy a radikálové zastavit veškeré útoky na židovský stát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelský voják hlídá přechod mezi Izraelem a pásmem Gazy | Zdroj: ČTK

Včerejší raketa už je ale přinejmenším šestá, která během příměří dopadla na Izrael. V jiných případech ozbrojenci odpalovali minometné granáty. Izrael zatím reagoval vždy jen uzavřením hranice.

Gazu ovládají islamisté z hnutí Hamás a ti zatím mají podle izraelských analýz zájem na udržení příměří. V některých případech rakety odpalovalo konkurenční hnutí Islámský džihád a také palestinští obchodníci, pro které znamená otevření hranice příliv konkurenčního zboží. Hamás údajně zatkl nejméně sedm lidí, kteří na Izrael útočili.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme