Izrael zrušil blokádu Betléma

Pro palestinského prezidenta Jásira Arafata ale zůstává toto město na Západním břehu Jordánu nadále uzavřeno. Palestinské zdroje tvrdí, že Izrael uvolnil vstup do Betléma, který je od roku 1995 pod palestinskou správou, pouze částečně. Jeruzalém zůstává stále zablokován. Izraelský kabinet zároveň oznámil, že izraelští vojáci zabili v Pásmu Gazy palestinského ozbrojence, který měl u sebe pušku a protitankovou sřelu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kontrola v Izraeli | Foto: ČTK/AP

Izrael udržuje svoji vojenskou přítomnost na Západním břehu Jordánu a v Gaze od začátku palestinského povstání proti izraelské okupaci před 15 měsíci.

Slzným plynem zakročila izraelská armáda v Ramalláhu proti demonstrantům z evropských zemí, kteří vyjadřovali podporu palestinskému lidu. Vojáci se pokoušeli zabránit demonstrantům, aby se přiblížili k sídlu Jásira Arafata. Mluvčí vlády Ariela Šarona potvrdil, že Arafat nesmí i nadále opustit město Ramalláh, dokud nebudou zatčeni vrazi izraelského ministra Zeeviho.

Naděžda Hávová, Kateřina Pospíšilová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme