Izraelští vojáci znovu útočili na cíle v Gaze

Nepokoje na Blízkém východě nepolevují. Izraelské vojenské jednotky vstoupily už potřetí během posledních čtyřiadvaceti hodin na palestinská území v pásmu Gazy. Při ostřelování pozic palestinské policie bylo zraněno nejméně dvacet policistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak informuje blízkovýchodní zpravodaj Českého rozhlasu Jaromír Janev, izraelští vojáci vypálili v podvečer nejméně pět protitankových střel na palestinské cíle a zničili stanoviště palestinské tajné služby. Armádní operace byla podle izraelského rozhlasu odvetou za zabití dvou rumunských dělníků, kteří zahynuli v poledne při výbuchu nálože nastražené u bezpečnostního plotu oddělujícího pásmo Gazy od izraelského území. K přestřelce mezi Palestinci a izraelskými vojáky došlo také u hranic s Egyptem. Jeden izraelský voják tam byl zraněn.

Kvůli přetrvávající krizi přijel do egyptské metropole Káhiry izraelský ministr bez portfeje Danny Naveh. Jeho úkolem je projednat s poradcem prezidenta Husního Mubaraka egyptsko-jordánský návrh na ukončení násilností mezi Palestinci a Izraelci.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme