Izraelští vojáci znovu útočili na cíle v Gaze

Nepokoje na Blízkém východě nepolevují. Izraelské vojenské jednotky vstoupily už potřetí během posledních čtyřiadvaceti hodin na palestinská území v pásmu Gazy. Při ostřelování pozic palestinské policie bylo zraněno nejméně dvacet policistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak informuje blízkovýchodní zpravodaj Českého rozhlasu Jaromír Janev, izraelští vojáci vypálili v podvečer nejméně pět protitankových střel na palestinské cíle a zničili stanoviště palestinské tajné služby. Armádní operace byla podle izraelského rozhlasu odvetou za zabití dvou rumunských dělníků, kteří zahynuli v poledne při výbuchu nálože nastražené u bezpečnostního plotu oddělujícího pásmo Gazy od izraelského území. K přestřelce mezi Palestinci a izraelskými vojáky došlo také u hranic s Egyptem. Jeden izraelský voják tam byl zraněn.

Kvůli přetrvávající krizi přijel do egyptské metropole Káhiry izraelský ministr bez portfeje Danny Naveh. Jeho úkolem je projednat s poradcem prezidenta Husního Mubaraka egyptsko-jordánský návrh na ukončení násilností mezi Palestinci a Izraelci.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme