Jasné důkazy o přítomnosti ruských vojáků na Ukrajině nevidím, řekl Zeman

Prezident Miloš Zeman zatím neviděl definitivní důkazy o tom, že Rusko aktivně bojuje na Ukrajině. Řekl to na summitu Severoatlantické aliance ve Walesu. Představitelé NATO nebo americký prezident Barack Obama přitom tvrdí, že o ruské účasti v bojích mají nezvratné důkazy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman na summitu NATO v Newportu

Prezident Miloš Zeman na summitu NATO v Newportu | Zdroj: ČTK

Miloš Zeman je ve svých vyjádřeních mnohem opatrnější. Na definitivní důkazy si chce teprve počkat.

„Budeme samozřejmě chtít jasnou evidenci o ruské přítomnosti,“ řekl na summitu.

Přehrát

00:00 / 00:00

O dění na summitu NATO a zejména o výrocích prezidenta Zemana informoval zpravodaj Ondřej Houska

Postoj českého prezidenta udivil švédského ministra zahraničí Carla Bildta. Na otázku, jestli existují nějaké pochybnosti o tom, že ruští vojáci bojují přímo na Ukrajině, odpověděl ministr jasně: Ne.

Ironicky se také tázal, zda Česko má vůbec tajnou službu, a pokud ano, tak by se jí prý měl prezident Zeman zeptat. Podle Bildta totiž to, co se děje mezi Ruskem a Ukrajinou, není nová studená válka, ale horký konflikt.

O rozsáhlé ruské podpoře separatistů nepochybuje ani český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD).

„Jsem přesvědčen, že dnes už máme celou řadu indicií, že skutečně opakovaně dochází k tomu, že ruské síly překračují hranice, že je tam dodáván materiál a také ozbrojenci,“ uvedl Zaorálek.

Moskva nadále popírá, že separatisty na Ukrajině podporuje.

Ondřej Houska, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme