Jednání o íránském jaderném programu výsledky nepřineslo

Jednání o íránském jaderném programu ve švýcarské Ženevě skončilo. Dvoudenní summit šesti světových mocností s představiteli Teheránu přinesl zatím pouze úmluvu na další setkání. Jak informovala íránská televize, vrcholní politici spolu budou opět o jaderném programu Íránu rokovat na konci ledna v Turecku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ženeva

Ženeva | Foto: Kateřina Křenová

Mezinárodní společenství, které v Ženevě zastupovala šéfka evropské diplomacie Catherine Ashtonová, už několik let Teherán obviňuje z výroby vlastní jaderné zbraně. Írán to ale odmítá a tvrdí, že jeho jaderný program má výhradně mírový charakter.

Schůzka v Ženevě se uskutečnila jen několik dní poté, co se Íránu poprvé podařilo vyrobit vlastní uranový koncentrát. Ten se dá následně využít jako palivo do jaderné elektrárny, stejně jako do atomové bomby.

Kateřina Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme