Kaczynski: útok je důsledkem nenávistné kampaně vlády

Polsko se vzpamatovává z politické vraždy, během níž dvaašedesátiletý útočník zastřelil jednoho muže v sídle opoziční strany Právo a spravedlnost. Komentátoři i veřejní činitelé hovoří o politickém důvodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polští policisté hlídkují před lodžským sídlem strany Právo a spravedlnost | Foto: ČTK/AP

Pachatel se během výslechu přiznal ke střelbě a útoku na zaměstnance kanceláře. Odmítl ale prozradit motivy svého činu. Podle polských médií za to údajně mohla jeho dlouholetá nenávist vůči politikům opoziční strany.

„Doposud jsme v Polsku nezažili politicky motivované atentáty. Ukazuje se ale, že toto je ten případ,“ připustil premiér Donald Tusk a vyzval Poláky ke klidu a politickou scénu k zmírnění nevraživého tónu. Šéf opozice Jaroslaw Kaczynski ale obvinil polského premiéra z nenávistné kampaně vůči Právu a spravedlnosti.

Ozbrojený muž včera zaútočil na regionální sídlo polské opoziční strany Právo a spravedlnost v Lodži. Jednoho muže zastřelil, druhého vážně zranil. K činu se přiznal a hrozí mu doživotní vězení. Pobodaný muž je podle lékařů mimo ohrožení života.

Petr Vavrouška, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme