Kontingent OSN na jihu Libanonu posílilo 800 Italů

Přes 800 italských vojáků dorazilo k jižnímu pobřeží Libanonu. Připojí se tam k mezinárodním jednotkám, které dohlížejí na křehké příměří mezi Izraelem a hnutím Hizballáh. Italové budou tvořit pětinu patnáctitisícového kontingentu Prozatímních sil OSN v Libanonu (UNIFIL).

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příjezd italských vojáků do Libanonu | Foto: AFP

Počet vojáků v mezinárodních silách UNIFIL na jihu Libanonu tak stoupl na tři a půl tisíce mužů. Část italských vojáků dorazila k břehům jiholibanského města Tyr ve člunech, další na palubě bojových vrtulníků. Většinu z nich tvoří příslušníci námořní pěchoty, které k libanonským břehům dopravila vlajková loď italského námořnictva Garibaldi.

Podle nedávného vyjádření generálního tajemníka OSN Kofiho Annana se izraelské jednotky stáhnou z libanonského území ve chvíli, kdy tam bude rozmístěno nejméně pět tisíc vojáků sil OSN. V jižním pásu země už působí kolem patnácti tisíc vojáků libanonských ozbrojených sil.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme