Laserové paprsky postrachem pilotů

Ve Spojených státech se množí případy ohrožení posádek přistávajících letadel lasery. Americká vláda obvinila prvního muže, který namířil laser na letadlo a dočasně tak oslepil piloty. Muži z New Jersey obviněnému na základě zákona o boji s terorismem hrozí trest až 25 let odnětí svobody a finanční pokuta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cessna 172 | Foto: Zdenek Titz

FBI uznává, že v tomto případě sice nejde o žádného teroristu, ale přesto se na něj vztahuje přísný zákon o terorismu známý jako Patriotic Act.

Muž vyšetřovatlům nejdříve tvrdil, že s laserem si hrála jeho sedmiletá dcera, která s ním pozorovala hvězdy. Při vyšetřování ale přiznal, že laser měl v rukách on a na letadlo typu Cessna s šesti cestujícími na palubě ho namířil vědomě.

Obviněný muž koupil laser za sto dolarů na internetu. Podobné případy se množí jako houby po dešti a piloti se obávají, že jednou se takové zahrávání s laserovými paprsky může stát osudné.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme