Laserové paprsky postrachem pilotů

Ve Spojených státech se množí případy ohrožení posádek přistávajících letadel lasery. Americká vláda obvinila prvního muže, který namířil laser na letadlo a dočasně tak oslepil piloty. Muži z New Jersey obviněnému na základě zákona o boji s terorismem hrozí trest až 25 let odnětí svobody a finanční pokuta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cessna 172 | Foto: Zdenek Titz

FBI uznává, že v tomto případě sice nejde o žádného teroristu, ale přesto se na něj vztahuje přísný zákon o terorismu známý jako Patriotic Act.

Muž vyšetřovatlům nejdříve tvrdil, že s laserem si hrála jeho sedmiletá dcera, která s ním pozorovala hvězdy. Při vyšetřování ale přiznal, že laser měl v rukách on a na letadlo typu Cessna s šesti cestujícími na palubě ho namířil vědomě.

Obviněný muž koupil laser za sto dolarů na internetu. Podobné případy se množí jako houby po dešti a piloti se obávají, že jednou se takové zahrávání s laserovými paprsky může stát osudné.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme