Libanonský politik vyzval Sýrii, aby zastavila atentáty

Předák opozice v Libanonu Valí Džumblád obvinil Sýrii, že ze země nestáhla všechny složky své tajné služby. Šéf syrských vojenských jednotek se údajně tímto způsobem snaží ovlivňovat libanonské volby. Valí Džumblád vyzval Sýrii, aby dokončila stahování svých tajných služeb a aby zastavila atentáty na libanonské politiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Libanoští politici S. Harírí a V. Džumblád

Libanoští politici S. Harírí a V. Džumblád | Foto: AFP

Katarská televize Al-Džazíra připomněla, že i generální tajemník OSN Kofi Annan upozornil, že obdržel informaci o pokračování práce syrských tajných služeb v Libanonu. Proto se do libanonské metropole Bejrútu vrátí tým expertů, který prověřoval stažení syrských vojsk a tajných služeb.

Podle zdrojů Českého rozhlasu Sýrie veškerá obvinění ostře odmítla. Obvinění na adresu Sýrie se objevila před třetím kolem čtyřetapových voleb v Libanonu. Uskuteční se v neděli v oblasti libanonských hor a v údolí Biká. Je považováno za rozhodující v měsíc trvajících volbách.

Jaromír Janev, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme