Lídr ukrajinské opozice Juščenko zve Walesu do Kyjeva

Předák ukrajinské opozice Viktor Juščenko požádal bývalého polského prezidenta a vůdce legendární Solidarity Lecha Walesu, aby přijel do Kyjeva. Podle Juščenka to posílí opozici a podpoří ji to v dalším boji. Walesa okamžitě přislíbil pomoc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lech Walesa | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Viktor Juščenko ve svém faxu vyzývá Lecha Walesu, aby svou autoritou nositele Nobelovy ceny a vůdce legendárních odborů Solidarita pomohl ukrajinské opozici a inspiroval ji k boji o konečné vítězství demokracie. Lech Walesa na pozvání odpověděl kladně, ale požádal štáb Juščenka, aby ho seznámil se svou představou jeho účasti v dění na Ukrajině.

"Nebudu přece házet kamením, ale mohu poskytnout radu a být prostředníkem v jednáních mezi Juščenkem, Janukovyčem a Kučmou," uvedl polský exprezident.

"Trochu se to kříží s mými závazky jinde, ale kvůli Ukrajině zruším dohodnuté cesty, přijdu o peníze a jsem připraven pro Ukrajinu pracovat," řekl soukromému rádiu Zet bývalý polský prezident.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme