Lieberman: Izrael nesmí dopadnout jako Československo v roce 1938

Evropské mocnosti v roce 1938 zradily svého věrného československého spojence, ustoupily Hitlerovi a Československo obětovaly. Teď prý Evropa podobně tlačí do ústupků Izrael. Prohlásil to izraelský ministr zahraničí Avigdor Lieberman. V Jeruzalémě přitom zrovna hostil francouzského ministra zahraničí Bernarda Kouchnera a jeho španělského kolegu Miguela Moratinose.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stát Izrael | Foto: Emanuel Macoun

Jak jim Lieberman řekl, Izrael se rozhodně nechce stát Československem roku 2010. Místo toho prý bude trvat na svých životních zájmech.

Lieberman kritizoval své hosty i v jiném ohledu. Jak připomněl, Evropa selhala při řešení krizí v Somálsku, Afghánistánu nebo v Zimbabwe.

Teď si tedy evropští politici podle Liebermana chtějí napravit reputaci tlakem na dosažení izraelsko-palestinské dohody. To ale může podle Liebermana vést naopak k úplnému kolapsu.

„Než nám začněte říkat, jak máme vyřešit naše problémy tady, čekal bych, že si nejprve vyřešíte ty své vlastní v Evropě," prohlásil izraelský ministr.

Břetislav Tureček, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme