Londýnská policie vytáhla z metra další zničený vagon

Britská policie vytáhla na povrch ze stanice metra Edgware Road poničený vagon soupravy, ve kterém při jednom z londýnských atentátů zahynulo sedm lidí. Vagon pod zemí zkoumali soudní znalci a nyní ho policie podrobí dalším testům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

poškozený vagon londýnského metra | Zdroj: ČTK

Už dříve byl odklizen další zasažený vlak ve stanici Aldgade, ale roztržená souprava na stanici Russell Square je stále v tunelu. Plné obnovení všech tratí se očekává až za několik týdnů.

Při pumových útocích, které před dvěma týdny v britské metropoli zasáhly tři soupravy metra a jeden autobus na Tavistockově náměstí, přišlo o život nejméně 56 osob a na 700 lidí bylo zraněno. Mezi mrtvými jsou i čtyři britští sebevražední muslimové.

Ohledně pokračujícího vyšetřování přicházejí zprávy o zatýkání podezřelých islámských radikálů v Pákistánu, odkud tři z atentátníků původně pocházeli. Pákistánské bezpečnostní síly údajně vyslýchají přes 200 lidí, které zadržely v rámci zátahu proti extremistům.

Šéf londýnského Scotland Yardu Ian Blair připustil, že hlavní otázky, tedy kdo vyrobil bomby a kteří lidé vycvičili atentátníky, zůstávají stále nezodpovězeny. Již dříve vysvětlil, že úřady podávají málo zpráv z vyšetřování, protože chtějí zveřejňovat jen dobře prověřené informace, což vyžaduje čas.

Martin Hromádka, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme