Londýnští muslimové spustili sbírku pro rodiny obětí. Vybrali už přes 20 000 liber

Pomoci obětem středečního útoku ve Westminsteru a jejich rodinám má online sbírka Muslimové společně pro Londýn. Kampaň, kterou spustil očitý svědek události Muddassar Ahmed, dává britským muslimům možnost podpořit pozůstalé a finančně jim přispět. Za první hodinu vybrala 3000 liber a k pátečnímu poledni jich shromáždila už přes 20 000, dvojnásobek původního cíle. Upozornil na ni The Independent.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Květiny k uctění památky zavražděného policisty před sídlem Scotland Yardu. | Foto: Reuters

„Byl jsem v parlamentu během strašných útoků z 22. března. Skoro 4 hodiny jsem strávil zabarikádovaný v kanceláři a šokovaly mě zranění a ztráty na životech, které jsem viděl z okna. Neumím si ani představit dopad, jaký to bude mít na oběti a jejich rodiny,“ napsal v prohlášení ke sbírce její iniciátor Muddassar Ahmed.

Cílem sbírky je pomoci obětem atentátu a jejich rodinám s „bezprostředními, krátkodobými potřebami“. Sbírka je ověřená a nachází se na crowdfundingovém serveru Launchgood.com. Původní cílová částka byla organizátory stanovena na 10 000 liber, ale vzhledem k velké odezvě ji ve čtvrtek dvojnásobně navýšili. K pátečnímu poledni už přispěvatelé shromáždili přes 20 180 liber.

„Britští muslimové stojí v těchto těžkých časech po boku (spolu)Londýňanů. Přestože žádná suma peněz nemůže vzkřísit ztracené životy nebo zbavit oběti a jejich blízké bolesti, doufáme, že jejich břemeno aspoň trochu zmíníme – jako občané, Londýňané a lidské bytosti,“ uvádí sbírka.

Přestože kampaň cílí primárně na muslimy, zapojit se do ní může i jakýkoli další zájemce, upozorňuje Ahmed. "Ačkoli je to kampaň vedená muslimy, vítáme přátele jiné víry, aby také přispěli. Žádáme britské muslimy, mešity, imámy, vůdce a skupiny o podporu a šíření této iniciativy."

03828745.png
Sbírka Muslimové společně pro Londýn.

mls Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme