Majitelka slavné vídeňské kavárny vykázala lesbický pár kvůli polibku

Skoro až mezinárodnímu skandálu čelí jedna ze slavných vídeňských kaváren kvůli tomu, že tamní obsluha vykázala dvě ženy, které se uvnitř kavárny líbaly. Vídeň má přitom renomé města, které je sexuálním menšinám hodně otevřené.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kavárna | Foto: Standa Soukup

„Byl to obyčejný polibek na ústa na přivítanou, jako se líbají ostatní páry. Pak jsme se posadily a objednaly si čaj,“ popsala událost jedna z žen, Anastazia, rakouskému rozhlasu ORF.

Číšník pak obě ženy asi hodinu ignoroval a napomenul je, že se líbat nemají. Ženy poté chtěly mluvit s majitelkou kavárny Prückel. Ta však číšníka podpořila. Dokonce řekla, že takové chování nepatří do tradiční vídeňské kavárny, ale spíše "do bordelu". Obě ženy poté vykázala.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jedna ze slavných vídeňských kaváren čelí velkému skandálu. Mluvil o tom Vojtěch Berger, bývalý zpravodaj ČRo v Rakousku a na Slovensku

Café Prückel je jedna z tradičních vídeňských kaváren. Je zařazována do silné pětky vídeňských kaváren, kam patří třeba i slavná kavárna Hawelka. Je doporučována i turistickými bedekry, proto incident vyvolal mezinárodní ohlas.

Majitelka kavárny posléze přiznala, že to nebylo poprvé, co nějaký homosexuální pár ze své kavárny vykázala.

Neziskové organizace, které zastřešují sexuální menšiny v Rakousku, zmiňují i dřívější případy. Podle nich se tedy podobné incidenty odehrávají častěji.

Ve Vídni se přitom každoročně koná obří Love Parade, pochod za práva sexuálních menšin. Je vždy velkým festivalem, kvůli kterému je uzavřena Ringstrasse, tedy celé centrum Vídně.

Na protest proti homofobnímu chování majitelky kavárny se před kavárnou Prückel v pátek v 17 hodin sejde demonstrace, na které se lidé chtějí demonstrativně políbit. Následovat bude i hudební program.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme