Mise OSN prošetří možné použití chemických zbraní u města Aleppo

Organizace spojených národů vyšle do Sýrie misi, která by měla vyšetřit, zda některá ze stran tamního konfliktu použila chemické zbraně. Oznámil to dnes generální tajemník OSN Pan Ki-mun. Syrská vláda ho včera požádala o nezávislé prošetření úterního útoku v provincii Halab, kde byly chemické zbraně údajně nasazeny. Při útoku poblíž města Aleppo tam v úterý zemřelo přes dvacet lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Generální tajemník Organizace spojených národů (OSN) Pan Ki-mun v Praze. | Foto: Filip Jandourek

„Doufám, že tato mise přispěje k zabezpečení zásob chemických zbraní v Sýrii,“ řekl Pan Ki-mun a dodal, že vyšetřovací mise bude vyžadovat plnou spolupráci všech stran syrského konfliktu.

Členové mise musí podle něj mít neomezený přístup do objektů, které si budou chtít prohlédnout. Z chemického útoku poblíž Aleppa se navzájem obviňují syrská vláda a tamní opozice.

Jak řekl Pan Ki-mun, vyšetření incidentu by mělo všem připomenout, že užití chemických zbraní je zločinem proti lidskosti.

Američané prošetřují použití chemických zbraní v Sýrii

Číst článek

Karolína Rezková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme