Mugabe pokračuje v zatýkání stoupenců opozice

Zimbabwe čelí hrozbě nových sankcí ze strany Spojených států a Velké Británie. Západ odmítá stejně jako zimbabwská opozice uznat výsledky prezidentských voleb. Jak ale z Harare informuje zvláštní zpravodaj Radiožurnálu Robert Mikoláš, vláda v čele se znovuzvoleným prezidentem Robertem Mugabem eliminovala všechny dosavadní snahy opozice zvrátit vyhlášené výsledky hlasování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Robert Mugabe | Zdroj: ČTK

Během uplynulých 48 hodin bylo zadrženo nělik set členů Hnutí za demokratickou změnu, což je strana opozičního kandidáta na úřad prezidenta Morgana Tsvangiraie. Policie a vojáci navíc potlačili jakýkoli náznak protestních demostrací. Situace se tak už de facto zklidnila. Z ulic velkých měst včetně Harare zmizely obrněné trasportéry, armáda ale zůstává v pohotovosti a na křižovatkách jsou stále rozmístěny zesílené policejní oddíly. Opozice v čele Tsvangiraiem nyní čeká na kroky Západu, který výsledky zimbabwských voleb odmítl akceptovat.

Robert Mikoláš, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme