Mugabe pokračuje v zatýkání stoupenců opozice

Zimbabwe čelí hrozbě nových sankcí ze strany Spojených států a Velké Británie. Západ odmítá stejně jako zimbabwská opozice uznat výsledky prezidentských voleb. Jak ale z Harare informuje zvláštní zpravodaj Radiožurnálu Robert Mikoláš, vláda v čele se znovuzvoleným prezidentem Robertem Mugabem eliminovala všechny dosavadní snahy opozice zvrátit vyhlášené výsledky hlasování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Robert Mugabe | Foto: ČTK/AP

Během uplynulých 48 hodin bylo zadrženo nělik set členů Hnutí za demokratickou změnu, což je strana opozičního kandidáta na úřad prezidenta Morgana Tsvangiraie. Policie a vojáci navíc potlačili jakýkoli náznak protestních demostrací. Situace se tak už de facto zklidnila. Z ulic velkých měst včetně Harare zmizely obrněné trasportéry, armáda ale zůstává v pohotovosti a na křižovatkách jsou stále rozmístěny zesílené policejní oddíly. Opozice v čele Tsvangiraiem nyní čeká na kroky Západu, který výsledky zimbabwských voleb odmítl akceptovat.

Robert Mikoláš, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme