Naši krajané se pokusí Kongres přesvědčit o zrušení víz

Čeští a slovenští krajané ve Spojených státech se dnes pokusí oživit v americkém Kongresu diskusi o zrušení víz pro naše občany do Ameriky. Krajané uspořádají fórum na které pozvali poradce amerických zákonodárců, kteří připravují Kongresmanům podklady pro zákonné iniciativy nutné ke změně vízové politiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vízum | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Američtí přátelé České republiky a Přátelé Slovenska chtějí dosáhnout toho, aby se postupnými kroky během několika let podařilo víza pro naše občany cestující do zámoří eliminovat. Z evropských zemí, které čekají na zrušení víz, má největší vliv na americkou vládu Polsko. Prezidenti Alexander Kwasniewski a George Bush tento týden v Bílém domě podpořili plán, jakousi cestovní mapu na zmírnění vízové povinnosti.

Velvyslanec Martin Palouš Českému rozhlasu ve Washingtonu řekl, že dnešní schůzka je vhodnou příležitostí, jak na problematiku víz upozornit americký Kongres a zahájit širokou diskusi o tomto tématu.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme