Němci jsou s prací své kancléřky zatím spokojeni

Němci jsou zatím spokojeni s výkony, které v čele velké koalice podává kancléřka Angela Merkelová. Ukázal to průzkum skupiny Infratest Dimap pro televizi ARD. Šedesát procent dotázaných v něm uvedlo, že jsou spokojeni s tím, jakou práci Merkelová ve svém úřadu odvádí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Angela Merkelová | Zdroj: ČTK

Velký podíl Merkelové na dohodě o finanční perspektivě EU, nebo razantní postoj v aféře s vězni CIA a únosu německé občanky v Iráku. To jsou hlavní důvody, proč si kancléřka oproti prosinci polepšila o závratných 11 procent.

"Pro Merkelovou, která čelila těžké kritice pro absenci jakéhokoli charisma, je to překvapivě dobrý výsledek," říká analytik Infratestu Reinhard Schlinkert.

Průzkum ale zároveň ukázal, že většina z oslovené tisícovky Němců zůstává pesimistická ohledně dvou hlavních cílů velké koalice - nastartování hospodářského růstu a snížení nezaměstnanosti. A ještě stranické preference: CDU/CSU 39 a sociální demokraté 31 procent.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme