popularita

Nejpopulárnější čeští politici? Babiš, Stropnický a Sobotka, vyplývá z průzkumu STEM

| ČTK |Zprávy z domova

Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš zůstává nejpopulárnějším politikem. Podíl jeho příznivců se v lednu proti říjnu snížil o procentní bod na 57 procent. Na druhém místě žebříčku agentury STEM se drží ministr obrany Martin Stropnický (ANO) s 51 procenty. Na třetím skončil premiér a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka se 42 procenty. STEM provedl průzkum mezi 11. a 23. lednem, tedy zhruba týden po zveřejnění prvních informací o údajné nesrovnalosti v příjmech v souvislosti s nákupem dluhopisů Agrofertu Babišem.

|Veronika Sedláčková, Jan Richter, Matěj Skalický |Zprávy z domova

Komunistický režim byl lepší než ten nynější, tvrdí v průzkumu třetina Čechů

S poměry v Česku je spokojeno čím dál méně lidí. Naopak přibývá těch, kteří s nostalgií vzpomínají na předlistopadový režim. Jde už zhruba o třetinu. Vyplývá to z nového průzkumu agentury STEM, v němž dokonce vůbec poprvé za posledních dvacet let převážili ti, podle kterých se za komunismu žilo lépe nebo přinejmenším ne hůře než dnes.

|Helena Šulcová, Marína Dvořáková |Zprávy z domova

Důvěryhodnost prezidenta amnestií zřejmě utrpí, míní ředitel STEMu

Když v prosinci dělala agentura STEM průzkum důvěryhodnosti politiků, důvěřovalo panu prezidentovi Klausovi 52 procent občanů. Podle občanských protestů, které však rozpoutala amnestie vyhlášená v novoročním projevu, však lze soudit, že čísla prezidentovy popularity se mohla za posledních pár dní změnit.