Německé bezpečnostní složky řeší, jak zvýšit ostrahu na letištích

Balíčky s výbušninou, které zadržely minulý týden na letištích v Británii a Spojených arabských emirátech, byly vyrobené profesionálně a byly dostatečně silné, aby zničily letadlo. Jedna ze zásilek prošla bez povšimnutí letištěm v Kolíně nad Rýnem. Podle německých vyšetřovatelů daný typ výbušniny nerozpoznají ani psi a neodhalí je ani letištní scannery.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Praha. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Zatím v Německu stále platí zákaz přistání pro všechna letadla pocházející z Jemenu. Mluví se o vzniku jakési černé listiny zahrnující země jako Somálsko, Pákistán a podobně.

V Německu vznikla speciální skupina odborníků z ministerstva vnitra, obrany, zahraničí a spolkové bezpečnostní služby. Ti řeší, jak ještě zvýšit dohled nad nákladní dopravou.

Odborníci se ovšem shodují, že vzhledem k množství zásilek není stoprocentní kontrola možná. Na kargo letišti v Lipsku jen společnost DHL každou noc odbaví 50 letadel s nákladem 1200 tun.

Klára Stejskalová, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme