Německo diskutuje o propuštění bývalé teroristky Mohnauptové

Ostré diskuse vyvolalo v Německu podmínečné propuštění bývalé teroristky Frakce Rudé armády Brigitte Mohnauptové. Ta vyšla z vězení o víkendu poté, co za mřížemi strávila 24 let. Řadě politiků vadí, že teroristka odsouzená na doživotí nevyjádřila nad svými činy lítost ani se za ně neomluvila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Braniborská brána | Foto: europa.eu.int

"Je to provokace vůči právnímu citu valné většiny německé veřejnosti," komentoval propuštění čtyřnásobné vražedkyně šéf bavorské CSU Edmund Stoiber. Do něj se neméně ostře pustil obhájce Mohnhauptové, který Stoibera obvinil z populismu a označil ho rovněž za "provokaci pro určité skupiny obyvatelstva".

Svému šéfovi přispěchal na pomoc generální tajemník CSU Markus Söder, který v dnešním vydání deníku Bild označil advokátova slova za skandální a obhájce samotného nazval "ostudou mezi právními zástupci".

Sedmapadesátiletá ex-teroristka měla na svobodu vyjít až dnes, ale z věznice v bavorském Aichachu byla překvapivě propuštěna už v noci ze soboty na neděli. Většina německé veřejnosti zastává názor, že by Mohnhauptová měla vyjádřit lítost a omluvit se příbuzným obětí. Podle svého advokáta teď někdejší teroristka hledá především klid a učí se životu na svobodě.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme