Německo oslavilo Valpuržinu noc celkem poklidně

Oslavy čarodějnic, tedy Valpuržina noc, proběhly v Německu tradičně ve znamení potyček extremistů s policií. Ta je ale celkově spokojena se svou strategií a hodnotí průběh včerejší noci za umírněný, tak jako v loňském roce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Berlín | Foto: europa.eu.int

Sedm desítek zadržených výtržníků při téměř padesáti zásazích po celém Německu. To je konkrétní bilance tradičních výstřelků mladých příznivců hnutí punk a skinheads, většinou pod vlivem alkoholu.

K potyčkám došlo také v centru Berlína. Proti výtržníkům, kteří házeli lahvemi, ničili odpadkové koše a zapalovali staré šatstvo, bylo, podle N-TV, nasazeno na tisíc příslušníků zásahových jednotek.

Tři policisté byli zraněni. Většinou ale lidé Valpuržinu noc s téměř letním počasím využili k procházkách a piknikům.

V plném nasazení zůstává policie i po celý dnešní den. Organizátoři sice poprvé odvolali tradiční demonstraci "Revolucionářů 1. máje", v Berlíně se nicméně počítá alespoň s jejich provokacemi. Navíc se v Lipsku mají konat neonacistický původ a levičácké protiakce.

Marie Matúšů, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme