New York v pohotovosti - metro by mohli napadnout teroristé

Kvůli možnému atentátu byla v newyorském metru posílena bezpečnostní opatření. Na tiskové konferenci to včera oznámil starosta města Michael Bloomberg. Toho o specifickém ohrožení podzemního dopravního systému informovala už v minulých dnech Ústřední zpravodajská služba.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Newyorská policie | Foto: Miroslav Konvalina

Podle starosty byla v metru zvýšena policejní přítomnost a cestujícím, kteří do dopravních prostředků vstupují, jsou náhodně kontrolována zavazvadla. Nově se také policiste zaměřila i na kontrolu dětských kočárků. Možnost terorirstických útoků potvrdil také šéf policie v New Yorku Ray Kelly.

V souvislosti s ohrožením zatím nebyl nikdo zatčen. Mluvčí ministerstva pro vnitřní bezpečnost Russ Knocke řekl, že tyto zprávy mají pochybnou důvěryhodnost.

Nejsou dost podrobné a podobají se informacím, které lze najít na internetu. Veřejnost o tomto kroku ale dosud informována nebyla. Příslušné orgány se totiž snažily hrozbu odvrátit.

Milan Kopp, Lubica Bergmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme