New York v pohotovosti - metro by mohli napadnout teroristé

Kvůli možnému atentátu byla v newyorském metru posílena bezpečnostní opatření. Na tiskové konferenci to včera oznámil starosta města Michael Bloomberg. Toho o specifickém ohrožení podzemního dopravního systému informovala už v minulých dnech Ústřední zpravodajská služba.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Newyorská policie | Foto: Miroslav Konvalina

Podle starosty byla v metru zvýšena policejní přítomnost a cestujícím, kteří do dopravních prostředků vstupují, jsou náhodně kontrolována zavazvadla. Nově se také policiste zaměřila i na kontrolu dětských kočárků. Možnost terorirstických útoků potvrdil také šéf policie v New Yorku Ray Kelly.

V souvislosti s ohrožením zatím nebyl nikdo zatčen. Mluvčí ministerstva pro vnitřní bezpečnost Russ Knocke řekl, že tyto zprávy mají pochybnou důvěryhodnost.

Nejsou dost podrobné a podobají se informacím, které lze najít na internetu. Veřejnost o tomto kroku ale dosud informována nebyla. Příslušné orgány se totiž snažily hrozbu odvrátit.

Milan Kopp, Lubica Bergmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme