Novým šéfem zpravodajských služeb USA Negroponte

Americký prezident George Bush nominoval současného velvyslance Spojených států v Iráku Johna Negroponteho do funkce prvního ústředního ředitele zpravodajských služeb. Bývalý velvyslanec Bushovy administrativy při OSN. První reakce na tento návrh, který musí schválit Senát, jsou velmi pozitivní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

John Negroponte | Foto: AFP

John Negroponte nikdy ve vedení zpravodajských služeb nepracoval, ale je považován za respektovaného diplomata, který má důvěru prezidenta Bushe. Ten se domnívá, že Negroponte uspěl v Iráku v první linii americké obrany, kde sloužil tváří v tvář nepříteli. Bude tedy schopen koordinovat zpravodajské služby, aby zastavily nepřítele, než bude schopen udeřit.

John Negroponte v poděkování za důvěru ve Washingtonu řekl, že po 40 letech ve státních funkcích je to pro něj největší výzva. Jeho hlavním úkolem bude včas a objektivně podávat zpravodajské informace Bílému domu, Kongresu a velení armády.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme