Obětí sesuvu skládky na chudinskou čtvrť v Etiopii je už nejméně 65, hlavně žen a dětí

UVNITŘ VIDEO. Sobotní sesuv odpadků na skládce na okraji etiopské metropole Addis Abeby si už vyžádal nejméně 65 obětí, většinou žen a dětí, informovala v pondělí agentura AFP s odvoláním na místní představitele. Desítky lidí se stále pohřešují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sesuv na skládce v Etiopii má už 35 obětí, další se pohřešují | Zdroj: ČTK

Jejich naříkající příbuzní, svírající v ruce fotografie svých blízkých, podle agentury AP lemovali úzké cesty v blízkosti skládky. Policisté se jim snažili zabránit ve vstupu na místo neštěstí, kde pokračují záchranné práce. Osmadvacet zraněných bylo od soboty převezeno do nemocnice.

Odpadky v sobotu večer zavalily skoro 50 provizorních obydlí chudých lidí. Skládka Koshe (v amharštině "špinavá"), existuje už 50 let a patří mezi největší v zemi. Žijí na ní stovky lidí, mnozí tam hledají jídlo a předměty, které by mohli zužitkovat.

Podle místních obyvatel mohly být příčinou neštěstí práce na povrchu skládky. Úřady se tam za pomoci těžké techniky snaží haldy snížit.

"Ve snaze podobným incidentům v budoucnu předejít, jsme osoby, které zde žijí, přemístili do center pro mládež v jiných částech města," řekl mluvčí města Amare Mekonen.

Etiopie se snaží v posledních letech investovat do ochrany životního prostředí a v budoucnu například plánuje odpadky používat jako energetický zdroj. Země má jednu z nejrychleji rostoucích ekonomik v Africe. Od loňského října ale v Etiopii kvůli politickým protestům, které si vyžádaly několik obětí, panuje výjimečný stav.

Sesuv na skládce v Etiopii zabil hlavně ženy a děti. | Foto: Reuters

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme