Odbory: Demonstrace rozdělila organizace

Včerejší miliónová demonstrace levicového odboru CGIL v Římě a osobní úspěch jeho předáka Sergia Cofferatiho měly větší dopad v rámci levice a v Konfederaci odborů než ve vládní většině. Kabinet Silvia Berlusconiho tvrdí, že se nenechá ovlivnit hlasem z ulice a bude nadále pokračovat v procesu liberalizace pracovních práv.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace v Itálii | Zdroj: ČTK

O úspěch včerejší demonstrace se zasloužili ve značné míře levicově orientovaní voliči nespokojení se současným vedením, které se vpodstatě nezměnilo ani po volební porážce z minulého roku. Právě tito voliči by chtěli postavit do čela opozice levého středu Sergia Coferatiho a současného předsedu Evropské komise Romana Prodiho. Taková perspektiva přiměla dokonce i vládní většinu, aby vystoupila na obranu současného vedení levice. Partneři v konfederaci tvrdí, že demonstrace odbory rozdělila, ale potvrdili společnou demonstraci proti terorismu svolanou na úterý do Říma.

Vědunka Lunardi, Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme