Odbory: Demonstrace rozdělila organizace

Včerejší miliónová demonstrace levicového odboru CGIL v Římě a osobní úspěch jeho předáka Sergia Cofferatiho měly větší dopad v rámci levice a v Konfederaci odborů než ve vládní většině. Kabinet Silvia Berlusconiho tvrdí, že se nenechá ovlivnit hlasem z ulice a bude nadále pokračovat v procesu liberalizace pracovních práv.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace v Itálii | Foto: ČTK/AP

O úspěch včerejší demonstrace se zasloužili ve značné míře levicově orientovaní voliči nespokojení se současným vedením, které se vpodstatě nezměnilo ani po volební porážce z minulého roku. Právě tito voliči by chtěli postavit do čela opozice levého středu Sergia Coferatiho a současného předsedu Evropské komise Romana Prodiho. Taková perspektiva přiměla dokonce i vládní většinu, aby vystoupila na obranu současného vedení levice. Partneři v konfederaci tvrdí, že demonstrace odbory rozdělila, ale potvrdili společnou demonstraci proti terorismu svolanou na úterý do Říma.

Vědunka Lunardi, Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme