OSN vyzývá USA k ratifikaci práv dětí

Vysoký představitel OSN vyzval Spojené státy, aby ratifikovaly úmluvu o právech dětí. Světová organizace touto cestou usiluje o to, aby jediná supervelmoc inspirovala svět k zájmu o osudy nejmladších obyvatel planety.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

děti | Foto: Petr Kestřánek

OSN žádá od Spojených států, aby potvrdily svůj zájem o pokrok ve zlepšování životních podmínek dětí ve světě. Předseda výboru OSN pro práva dětí vyzval Washington, aby se přidal je 191 zemím, které už v roce 1989 podepsaly Konvenci o právech dětí. Podle představitele OSN by americký zájem světu pomohl, inspirovaly nevládní organizace a také ostatní státy by mohly mít větší vůli k pokroku v této oblasti.

Úmluva přiznává nezletilým právo na úměrné ubytování zabývá se chudobou a zneužíváním dětí a věnuje se také problému drobotiny žijící na ulicích měst. Popsána jsou také základní práva dětí na dostatek základních potřeb, vzdělání a ochranu před negativními vlivy.

Spojené státy a Somálsko jsou jedinými zeměmi OSN, které úmluvu dosud neratifikovaly.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme