Papež František navštívil v Istanbulu Modrou mešitu

Papež František se v Istanbulu pomodlil v Modré mešitě. Navštívil ji v doprovodu muslimského duchovního, zopakoval tak vstřícné gesto svého předchůdce Benedikta XVI. Večer se ke společné modlitbě sešel v kostele sv. Jiří s ortodoxním patriarchou Bartolomějem, který je hlavou pravoslavné církve.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muslimský duchovní Rahmi Yaran ukazuje papeži Františkovi istanbulskou Modrou mešitu

Muslimský duchovní Rahmi Yaran ukazuje papeži Františkovi istanbulskou Modrou mešitu

Papež František v Modré mešitě spolu s muslimským duchovním strávil několik minut. Jejich tichou modlitbu narušovaly jen zvuky fotoaparátů přítomných novinářů.

Poté papež zamířil do někdejšího byzantského chrámu Hagia Sofia a do katolické katedrály svatého Ducha, kde odsloužil mši.

Istanbul je druhou zastávkou na papežově třídenní cestě Tureckem. Jeho pobyt ve městě provázejí přísná bezpečnostní opatření. V ulicích je podle tureckých médií na sedm tisíc policistů.

Papež zahájil návštěvu Turecka v pátek v Ankaře, kde se sešel s prezidentem Recepem Tayyipem Erdoğanem. Mluvili spolu především o situaci v Sýrii a Iráku.

Papež je v Turecku na šesté zahraniční cestě od nástupu do funkce. Zemi naposledy navštívil v roce 2006 papež Benedikt XVI.

Papež František a ortodoxní patriarcha Bartoloměj absolvovali společnou modlitbu | Foto: Reuters

Anna Jadrná, Olga Kořánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme