Počet uprchlíků přicházejících do Německa výrazně poklesl

V prvních třech měsících letošního roku přišlo do Německa kolem 170 tisíc uprchlíků. V Berlíně to oznámil spolkový ministr vnitra Thomas de Maizière. Ve srovnání s předchozími měsíci jde podle něj o drastický pokles.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Syrští uprchlíci v Německu

Syrští uprchlíci v Německu | Zdroj: Reuters

Ještě v lednu přišlo do Německa kolem 90 tisíc migrantů, v březnu už to bylo přibližně 20 tisíc.

Z aktuálních statistik také vyplývá, že přichází výrazně méně uprchlíků z balkánských zemí, kteří nemají v Německu prakticky žádný nárok na azyl.

„Nebudu popírat, že tento pokles podstatnou měrou souvisí s uzavřením balkánské cesty,” připustil ministr. De Maizière spolu s německou vládou uzavření makedonsko-řecké hranice kritizoval.

Přehrát

00:00 / 00:00

Počet uprchlíků přicházejících do Německa výrazně poklesl

Tento spor už ale podle něj vyřešila dohoda Evropské unie s Tureckem. Podle de Maizièra je, co se týče snižování počtu migrantů, z dlouhodobého hlediska funkční jen evropské řešení spočívající v dohodě mezi členskými státy unie.

Ministr zároveň odmítl uvést, kolik uprchlíků očekává Německo letos, protože prý zatím nelze odhadnout, jak bude dohoda s Tureckem dále fungovat a jaké alternativní cesty do Evropy uprchlíci najdou.

V loňském roce upravovaly německé úřady odhady toho, kolik migrantů do země dorazí, vždy směrem nahoru. Nejprve to bylo 400 tisíc, pak 600 tisíc, 800 tisíc a nakonec šlo o přibližně jeden milion uprchlíků.

Žadatelé o azyl v Německu 2015 - 2016 | Foto: ČTK

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme