Podle Mušarafa bin Ládin zemřel na nemoc ledvin

Islámský radikál Usáma bin Ládin je podle pákistánského prezidenta Parvíze Mušarafa mrtev. V rozhovoru pro stanici CNN Mušaraf vyjádřil své přesvědčení, že bin Ládin zemřel v důsledku své nemoci. Při útoku Spojených států proti Afghánistánu totiž nebyl s to zajistit si potřebnou léčbu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Usáma bin Ládin | Foto: Alexandr Pícha

"Je sice několik možností, osobně se však přikláním k tomu, že bin Ládin je mrtev. Měl totiž nemocné ledviny. Víme, že dal do Afghánistánu přivézt dva dialyzační přístroje, z nichž jeden byl pro jeho vlastní potřebu," uvedl v televizi Mušaraf.

Usáma bin Ládin, hlavní podezřelý ze zorganizování loňských teroristických útoků v New Yorku a ve Washingtonu, se naposledy objevil na videokazetě, kterou loni 26. prosince zvřejnila katarská televize Al-Džazíra. Na tomto záznamu se bin Ládin vyjadřuje o útocích velmi pochvalně. Jeho bledá a pohublá tvář by přitom podle Mušarafa mohla verzi o onemocnění nasvědčovat. "Nemyslím si, že by nyní mohl mít v Afghánistánu potřebnou péči," dodal.

Pákistánský prezident ale neřekl nic o tom, že by měl pro své domněnky nějakou oporu ve faktech zjištěných zpravodajskou službou. V případě, že by bin Ládin stále ještě žil, je Mušaraf přesvědčen o tom, že se nadále zdržuje v Afghánistánu.

Martin Hromádka, Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme