Podle šéfa polských lidovců nebude koalice s Občanskou platformou snadná

Polští politici se připravují na pondělní první zasedání nového parlamentu. V Sejmu se oficiálně zformuje nová parlamentní většina, kterou utvoří poslanci za největší a nejmenší stranu v parlamentu - za Občanskou platformu a lidovce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Královský zámek | Foto: Pavel Novák

Šéf lidovců Waldemar Pawlak upozornil, že koalice s Občanskou platformou nebude snadná. V některých programových bodech se strany rozcházejí, ale to ještě není důvod, proč by spolu nemohly vládnout.

"Může to být koalice tvůrčího kompromisu, pokud se budeme navzájem respektovat, spolupracovat a povedeme moudrý dialog, a to nejen uvnitř koalice, ale i navenek. Po dvou letech zničující konfrontační politiky to nebude jednoduché. Je to pro nás velká výzva i závazek."

Polští lidovci navazují na stranickou historii dlouhou více než sto let. V příštím Sejmu chtějí být silou, která bude tradiční i moderní zároveň. Připadnou jim resorty hospodářství, zemědělství a životního prostředí.

Martin Dorazín, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme