Policie v Berlíně zneškodnila 7 zápalných zařízení

Německá policie zabránila žhářskému útoku na berlínském hlavním nádraží. Železničáři objevili na konci vlakového tunelu několik podezřelých předmětů. Ukázalo se, že jde o 7 zápalných bomb. Podle všeho jde o dílo levicových extrémistů, kteří nesouhlasí s působením německé armády (Bundeswehru) v Afghánistánu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté stojí před hlavním vlakovým nádražím v Berlíně po nalezení lahviček se zápalnou tekutinou | Zdroj: Reuters

V letošním roce jde už o několikátý útok na německé železnici. Po útoku na signalizační zařízení na trati mezi Berlínem a Hamburkem policie na poslední chvíli zneškodnila zápalné bomby umístěné v severním tunelu u hlavního nádraží v Berlíně.

K odpovědnosti se přihlásila levicově extrémistická skupina Hekla. V prohlášení zveřejněném na internetu tvrdí, že nesouhlasí s působením německé armády v Afghánistánu.

Policie prošetřuje, nakolik dnešní incident souvisí s podobným činem, ke kterému došlo v květnu na berlínské stanici Ostkreuz, který na několik dní zcela paralyzoval regionální dopravu.

Vedení německých drah zvýší ostrahu, plošné monitorování všech tratí je ale nemožné.

Klára Stejskalová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme