Požár domova důchodců v Rusku nepřežilo 23 lidí

V Rusku znovu umírali ve velkém obyvatelé domova důchodců. Požár nedaleko města Tula nepřežilo podle posledních informací 23 lidí. Hořet začalo už včera v poledne a stovky hasičů musely nejdříve evakuovat přes 300 osob včetně personálu. Plameny dostali pod kontrolu až po pěti hodinách. Úmyslné žhářství už vyšetřovatelé vyloučili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plameny šlehající do několikametrové výšky | Foto: Peter Michnica

Záchranáři prozatím vynesli z ohořelých trosek budovy domova důchodců 23 obětí, první zprávy přitom hovořily o pěti mrtvých.

Podle vyšetřovatelů byl pravděpodobnou příčinou požáru zkrat v elektrické síti nebo neopatrná manipulace s otevřeným ohněm. K vysokému počtu obětí přispěl i fakt, že budova nebyla vybavena protipožární signalizací.

V Rusku jde letos už o několikátý podobně tragický případ. V březnu uhořelo v domově důchodců na jihu Ruska 62 osob, v červnu pak v Omsku nepřežilo požár deset penzistů. Před měsícem plamenům podlehlo devět studentů obchodní akademie v Moskvě.

Důvody série neštěstí jsou většinou stejné - špatný technický stav budov, pozdní nahlášení požáru a chaotická evakuace osob.

Petr Vavrouška, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme