Pro jihovýchod Francie platí po bouřkách stav přírodní katastrofy, úroda je zničená

Po vydatných deštích a krupobití na jihovýchodě Francie vláda vyhlásí stav přírodní katastrofy. V neděli ráno to pro kanál BFM uvedl francouzský ministr zemědělství a rybolovu Didier Guillaume.

Saint-Étienne (Francie) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francie po bouřích vláda vyhlásí stav přírodní katastrofy (ilustrační foto) | Foto: SturmjaegerTobi | Zdroj: Fotobanka Pixabay CC0 Creative Commons

Při sobotní bouři a krupobití zemřel jeden německý turista a dalších deset lidí utrpělo zranění. Škody na zemědělské půdě zatím ministerstvo nevyčíslilo. Didier Guillaume ale ujistil, že stát poskytne zemědělcům veškerou potřebnou pomoc.

Silné bouřky odpoledne zasáhly Moravu, večer se lokálně může objevit přívalový déšť

Číst článek

„Ztráty na úrodě jsou zřejmé: 80, 90 a někdy až 100 procent půdy bylo poničeno, což bude tento rok velký problém pro zásobu ovoce a zeleniny. Jde taky o škodu napáchanou na samotných stromech, které jsou polámané a zničené, a tudíž nebudou moct tento rok nést plody. Bude třeba všechno znovu vysázet,“ uvedl francouzský ministr zemědělství.

Hasiči museli v sobotu také zachraňovat z řeky Loiry dva automobilisty, jejichž auta se nořila do řeky rozvodněné prudkými bouřemi.

V okolí města Saint-Étienne padaly kroupy o velikosti pingpongových míčků a vítr v poryvech dosahoval rychlosti až 105 kilometrů za hodinu, uvedla stanice France Info na svém webu.

onh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme