Putin naznačil, že omilostní špiona Popea

Rozhodnutí omilostnit vážně nemocného amerického obchodníka Edmonda Popea, odsouzeného soudem ke dvaceti letům vězení za špionáž, naznačil ruský prezident Vladimir Putin. Reagoval tak na doporučení Komise pro udílení milosti při jeho úřadu, aby udělil milost 54 letému Popeovi, který byl odsouzen ve středu v Moskvě. Putin poznamenal, že milost nebude udělena dříve než 14. prosince, kdy nabyde rozsudek platnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve prospěch Popea v pátek intervenoval také americký prezident Bill Clinton. Pope trpí rakovinou kostí a vysokým krevním tlakem. Od zatčení 4. dubna se jeho zdravotní stav vytrvale zhoršuje.

Ruský soud uznal Popea vinným, že svých kontaktů s ruskými vědci využíval ke shromažďování tajných informací o ruských jaderných ponorkách a torpédech. Podle soudu obžaloba prokázala, že se Pope pokusil odkoupit plány na vysokorychlostní ruské torpédo Škval, určené pro výzbroj ponorek.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme