Rakušané opět protestují na přechodu Wullowitz

Rakouští odpůrci jihočeské jaderné elektrárny Temelín se odpoledne shromáždili na hraničním přechodu Wullowitz - Dolní Dvořiště, aby podobně jako v předchozích dvou dnech protestovali proti zahájení zkušebního provozu v této elektrárně. Asi 1500 demonstrantů ani během dnešního protestu nebrání volnému provozu na hraničním přechodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odpůrci Temelína požadují zejména okamžité zastavení provozu temelínské elektrárny, vykonání kompletní zkoušky vlivu zařízení na životní prostředí a česká strana by podle nich měla poskytovat úplné a časné informace o případných nehodách v Temelíně. Své požadavky předloží spolu se zástupci nevládních organizací spolkových zemí Horní a Dolní Rakousy během zítřejšího setkání s s vicekancléřkou Susanne Riessovou-Passerovou.

Na úterý připravují rakouské protitemelínské iniciativy spolu s českými kolegy protestní shromáždění na zámku v Židlochovicích. Tam se mají setkat předsedové vlád obou zemí, Miloš Zeman a Wolfgang Schüssel.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme