Rakušané opět protestují na přechodu Wullowitz

Rakouští odpůrci jihočeské jaderné elektrárny Temelín se odpoledne shromáždili na hraničním přechodu Wullowitz - Dolní Dvořiště, aby podobně jako v předchozích dvou dnech protestovali proti zahájení zkušebního provozu v této elektrárně. Asi 1500 demonstrantů ani během dnešního protestu nebrání volnému provozu na hraničním přechodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odpůrci Temelína požadují zejména okamžité zastavení provozu temelínské elektrárny, vykonání kompletní zkoušky vlivu zařízení na životní prostředí a česká strana by podle nich měla poskytovat úplné a časné informace o případných nehodách v Temelíně. Své požadavky předloží spolu se zástupci nevládních organizací spolkových zemí Horní a Dolní Rakousy během zítřejšího setkání s s vicekancléřkou Susanne Riessovou-Passerovou.

Na úterý připravují rakouské protitemelínské iniciativy spolu s českými kolegy protestní shromáždění na zámku v Židlochovicích. Tam se mají setkat předsedové vlád obou zemí, Miloš Zeman a Wolfgang Schüssel.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme