Rebelové zabili na severozápadě Pákistánu 40 lidí

Dva sebevražední atentátníci zaútočili na vládní úřad v severozápadním Pákistánu. Zahynulo nejméně 40 lidí. Počet obětí ale asi není konečný. Silné exploze totiž úplně rozmetaly budovu a v troskách ještě mohou být další těla. O nejnovějším incidentu v neklidném afghánsko-pákistánském pohraničí informovala místní televize Geo TV.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rebelové zabili na severozápadě Pákistánu 40 lidí | Foto: AFP

Útočníci s bombami na těle se postupně odpálili v úřadu vládního zmocněnce pro kmenové území Móhmand. V budově zrovna probíhala schůzka pákistánských úředníků s paštúnskou kmenovou milicí, která v kraji bojuje proti povstalcům z Talibanu. Při podobném útoku proti kmenovým stařešinům pracujícím pro vládu zahynulo v červenci přes 100 lidí.

Tálibán bojuje proti vládním vojskům a páchá i teroristické útoky v dalších částech Pákistánu. Část obyvatel pohraničí rebely podporuje. Jiní ale považují islámské bojovníky za hrozbu pro kmenovou společnost a bojují proti nim.

Martina Hanáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme