Rozkol ve slovenské vládě kvůli interrupcím

Napětí ve slovenské vládní koalici opět stoupá. Křesťanští demokraté hrozí odchodem z vlády, pokud jejich koaliční partner - Aliance nového občana - prosadí v parlamentu novelu zákona o interrupcích. Mezi vládními stranami se otevřeně hovoří o nenávisti a zastrašování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bratislava | Foto: European phyto mesaures for potato

Obě koaliční strany si už několik týdnů vyměňují neústupná stanoviska. Aliance dokonce na podporu novely zákona o interrupcích zorganizovala petiční akci. KDH to považuje za porušení koaliční dohody a tvrdí, že pokud zákon některý z partnerů podpoří, opustí Dzurindův kabinet. Křesťanští demokraté trvají na tom, že interrupce odporují ústavě, která hovoří o ochraně života.

Napětí v koalici se vystupňovalo do té míry, že se na Slovensku začalo uvažovat o podobě příští vlády. Fakt, že by se nynější vládní koalice mohla rozpadnout kvůli interrupcím, překvapil i opozici. Novelu už schválil parlamentní výbor pro lidská práva.

Renata Havranová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme