Rusko viní své funkcionáře z odpovědnosti za dopingové aféry

Ruská vláda je nespokojena se sportovními funkcionáři, kteří se podíleli na přípravě olympioniků na zimní hry v Salt Lake City. Jak uvádí moskevský zpravodaj Českého rozhlasu Petr Voldán, kabinet přičítá funkcionářům vinu i za dopingové aféry ruských sportovců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ruské běžkyně na ZOH | Foto: ČTK/AP

"Na olympiádě neprohráli naši sportovci, ale spíš funkcionáři, kteří nejen slabě hájili zájmy olympioniků, ale zanedbali mnohé v přípravě na hry", konstatoval zástupce šéfa vládní administrativy Alexej Volin. Podle představitele ruského kabinetu nesou právě funkcionáři zodpovědnost za problémy kolem dopingu, protože oni mají na starosti povolené normy různých používaných preparátů a oni se mají starat o potřebné zázemí sportovců - namísto toho, aby se zajímali jen o své pohodlí a výhody.

Kritický hlas z vlády je dalším z řady názorů vinících právě činovníky z olympijského výboru a Státního výboru pro sport z neúspěchů a afér ruských sportovců v Salt Lake City.

Petr Voldán, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme