Ruský poslanec zemřel rukou střelce

Rusko je v šoku z další politické vraždy. V Moskvě byl zastřelen poslanec Státní dumy, předseda opoziční pravicové strany Liberální Rusko Sergej Jušenkov. Je už osmým poslancem dumy zabitým za posledních devět let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sergej Jušenkov | Zdroj: ČTK

Třiapadesátiletý politik byl zasažen čtyřmi výstřely z pistole Makarov u svého domu a zraněním na místě podlehl. Policie zatím nemá žádného podezřelého z vraždy. Jušenkov nevyužíval ochranku.

Mezi politiky a poslanci převládá názor, že jde o politickou vraždu spojenou s Jušenkovou politickou prací. Lídr hnutí Jabloko Grigorij Javlinskij prohlásil, že politický motiv potvrzuje doba činu před vystoupením prezidenta v parlamentu a před podzimními volbami. Jušenkov byl jedním z kritiků současného režimu.

Prezident Vladimir Putin, který se večer sešel s generálním prokurátorem, navrhl, aby si Vladimir Ustinov vzal objasnění činu osobně na starost.

Petr Voldán, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme